БЕЛА ПЛАЗМА ТОРТА (РЕЦЕПТ)

24 јули, 2021
Screenshot_2

Тортата се прави многу брзо и лесно, а вкусот е феноменален

Потребно е:

  • 1 пакување светли готови кори
  • 500 гр маргарин
  • 250 гр шеќер во прав
  • 700 гр кисела павлака
  • 400 мл млеко
  • 300 гр мелени бисквити
  • 500 гр шлаг
  • 200 гр бело чоколадо

Подготовка

Изматете го маргаринот и шеќерот во прав, па додадете ги бисквитите и павлаката, па измешајте со миксер. Стопете го белото чоколадо на пареа и оставете го малку да се излади. За тоа време, изматете го шлагот со кисела вода. Во изматениот крем додадете го изладеното чоколадо и измешајте.

Потоа ставете ја првата кора и натопете ја со млеко, па премачкахте со филот со плазма (половина од филот, половина за втората кора) и распределете ја убаво, па врз неа ставете го белиот фил со шлаг и убаво размачкајте го.

Потоа втората кора и млеко, па повторно фил со плазма, па фил со шлаг. Потоа ставете ја третата кора (не мора да се потопува во млеко) и шлаг по целата торта и декорација по желба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris