БРУСКЕТИ СО ЈАЈЦА! Лесен оброк кој лесно се подготвува

18 август, 2021
243668_bruschetti-2152340-960-720_f

Ако не сте многу гладни, тогаш брускетите се идеално решение за вас

Состојки:

багет

150 гр сланина

осум јајца

чешне лук

малку путер

сол, бибер

маслиново масло

Подготовка:

Исечете го лебот на кришки, а потоа истријте ја секоја со чешнето лук. Секое парче премачкајте го со путер и наредете го на плех, па печете неколку минути.

Во меѓувреме, одделно испржете ги јајцата и сланината исечена на парчиња. Извадете го лебот и ставете по едно јајце на секое парче, парче сланина, потоа сол и бибер и посипете со маслиново масло. Послужете топло.

На здравје!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi