Брз и без чекање: Колач со едно јаболко и ванила

31 јули, 2021
Screenshot 2021-07-31 132814

Се се пече заедно и тоа е фантастична комбинација

Состојки и подготовка:

1 поголемо јаболко

За пудинг фил:

1 јајце

200 мл млеко

1 кесичка пудинг од ванила

50 гр шеќер

Измешајте и варете додека не се згусне

Додека е топло, истурете го во вреќичка за украсување или кеса за замрзнување.

За тестото:

2 јајца

100 гр шеќер

100 мл млеко

20 мл масло

200 гр брашно

Половина кесичка прашок за пециво (1 лажичка)

Измешајте ги состојките за тестото, редоследот на додавање оди според наведените состојки. Промешајте го исечканото јаболко и истурете се во тава со големина 22×30 или приближно. Направете шари од пудингот и веднаш ставете во рерната.

Печете околу 35 минути на 180 степени. Ако тавата е помала, печете подолго. Посипете го колачот со шеќер во прав и уживајте.

Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi