БРЗ КОЛАЧ КОЈ НЕ ДЕБЕЛЕЕ: Едноставен е за припрема, а ќе уживате во лесниот вкус!

10 јули, 2021
Opera Snapshot_2021-07-10_101221_media.pink.rs

Состојки:

2 јајца
2 банани
2 лажици какао
10 гр прашок за пециво
70 гр црно чоколадо
30-50 мл млеко

Подготовка: Измешајте зрели банани, јајца и какао. Ставете во блендер или изматете со миксер. Истурете во плех за печење и печете на 180 степени 25 минути

Оладената торта прелијте ја со стопено темно чоколадо во малку млеко. Јадете топло или изладете во фрижидер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi