БРЗ КОЛАЧ ОД БИСКВИТИ, ЧОКОЛАДО И ЦРЕШИ: Божествен вкус кој ќе го паметите!

18 август, 2021
256251_kolac-od-visanja-i-keksa_ls

Состојки:

Бисквити 300 гр
300 гр мелени бисквити
400 мл јогурт
300 гр цреши
50 мл вода
10 гр пченкарен скроб
100 гр шеќер
150 гр темно чоколадо

Подготовка:

Измешајте ги скршените бисквити, мелени бисквити и јогурт.
Соединете ја смесата, па истурете половина во калап обложен со хартија за печење.
Измешајте пченкарен скроб со вода, потоа ставете цреши, шеќер и скроб во тавата. Гответе, потоа со готовите цреши и половина од смесата прелијте ги бисквитите, потоа уште еден слој бисквити и останатите вишни.
Прелијте со растопено чоколадо. Ставете го во фрижидер 2 часа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi