Брза, едноставна и со неверојатен мирис на зеленчук: Оваа супа од морков и компир е мелем за вашиот стомак

28 август, 2021
326720_shutterstock-151503692_ff

Нема да ви треба многу време за да ја подготвите, а на масата ќе имате фантастично јадење што ќе го обожава целото семејство.

Ако снемате идеи за подготовка на нови јадења, тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас. Нема да ви треба многу време и пари, бидејќи со многу малку состојки ќе подготвите вкусна супа со компири и моркови.

Подготовка:

– Излупете 3 моркови и исечете ги на кругчиња. Пропржете ги со лажица масло. Потоа сето тоа прелијте ги со топла вода во која сте раствориле коцка супа и додадете излупена главица кромид и 3 компири исечкани на коцки. Потоа оставете го сето ова да се вари. Кога зеленчукот ќе се свари, додадете сол во супата и зачинете со изматено јајце! Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi