Брза торта за Денот на вљубените: Најслаткиот начин да покажете ЉУБОВ! (РЕЦЕПТ)

14 февруари, 2021
241889_shutterstock-236099704_ls

Состојки: 8 јајца, 11 лажици брашно, 1 прашок за пециво, 1 ванилин шеќер, 1 дл млеко, 0,5 дл масло, рендана кора од портокал.

За фил: 2 пудинзи од јагоди, 1 дл млеко за пудинг, 500 мл млеко за готвење пудинг, половина маргарин, шлаг, по избор 1 лажичка екстракт од јагода.

Подготовка: Направете бисквит за тортата матејќи ја жолчката од јајце и шеќерот, додадете масло и млеко, измешајте добро, додадете брашно, прашок за пециво, ванилин шеќер и изрендана кора од портокал. Кога смесата ќе се соедини, додадете ги изматените белки.

Печете ја кората 20 минути на 200 степени во калап во форма на срце. Ако немате калап во форма на срце, кружниот облик на бисквит може лесно да се исече.

Кога кората ќе се испече, исечете ја хоризонтално, за да добиете две кори.

Изматете две пудинзи од јагоди и варете половина литар млеко. Кога ќе се олади, додадете половина маргарин и наполнете ја тортата. Изматете шлаг, на кој можете да додадете екстракт од јагода за да добиете црвена боја. Колачот можете да го декорирате со цели јагоди или малини, или само шлаг, што повеќе ви се допаѓа.

Ви посакуваме среќен Денот на вљубените!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi