БРЗИ КИФЛИ: Тесто меко како сунѓер, повкусни не сте пробале!

19 август, 2021
182445_shutterstock-298716566_ls

Состојки:

600 гр мазно брашно
1 прашок за пециво
1 лажичка сол
1 дл масло
1 павлака
1 сув квасец помешан со 2 дл топло млеко

Kiflice

Подготовка:

Замесете тесто, расукајте круг, исечкајте ги триаголниците и свиткајте ги кифлите.
Додека рерната се загрева до 180 Целзиусови, кифлите се „одмараат“.
Премачкајте со јајце и печете 15 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi