БРЗО И ЗДРАВО: Рецепт за протеинско какао смути

27 април, 2021
profimedia-0528867752

Бананите се одличен начин за зајакнување на имунитетниот систем и заштита на организмот од болести затоа што содржат многу витамин Ц. Овој важен витамин е потребен и за производство на колаген во кожата и делува како антиоксиданс кој помага во борбата против оштетувањето на слободните радикали низ целото тело.

Состојки:

1 замрзната зрела банана
1 лажица сурово какао во прав
2 урми, без семка
½ лажички цимет
1 чаша бадемово млеко
1 лажица прашок од протеини од коноп
1 лажица путер од бадем

Постапка за подготовка:

Измешајте ги сите состојки во вашиот блендер за храна или Нутри Булет.

Истурете во чаша и уживајте.

Совет: Чувајте презреани излупени банани во замрзнувач за употреба во смути. Тие ги прават дополнителни кремасти.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi