Чоколадно суфле, празник за душата: Се прави за 12 минути, без трошка брашно

1 март, 2021
shutterstock538757290-830x0

Кој друг може да одолее на сочно и крцкаво чоколадно задоволство? Направете суфле без брашно и почестете се себе си и вашите најблиски за целосно задоволство од небото.

Состојки:

Подготовка: Растопете го чоколадото во микробранова печка, а потоа додадете жолчки и рум, а потоа сè измешајте добро. Во друг сад изматете ги белките. Додадете ја смесата со белка од јајце малку по малку во мешавината од чоколадо додека не добиете компактна текстура. Керамичките садови премачкајте ги со путер и посипете ги со шеќер од сите страни. Истурете ја смесата во садови, и со нож од горе извадете ја вишокот маса од суфле и наредете ги садовите на плех за печење, па ставете го плехот во рерна загреана на 200 степени. Оставете суфлето да се пече 12 минути додека смесата не нарасне. Уживајте во суфлето додека е топло. Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris