Дали чајот од камилица ни помага полесно да заспиеме? Кога и како навистина треба да го пиеме?

25 јули, 2021
1a518251ef3d3d168bd63eb09b75c2b2e7aa4de0

Чајот од камилица е неопходен дел од „домашната аптека“.

Чајот од камилица се сметал како смирувачка билка со векови. Дали чајот од камилица навистина ни помага полесно да заспиеме?

Камилица пред спиење?

Чајот од камилица е одличен избор за пиење пред спиење. Покрај пријатниот ароматичен вкус и недостаток на кофеин, тој има и одлична медицинска употреба и е познат по тоа што предизвикува релаксација. Не е изненадувачки што камилицата е еден од клучните чаеви за пријатен и убав сон.

Откриени се над 120 хемиски елементи во камилицата, вклучувајќи го и антиоксидантот апигенин, кој помага да се врзат рецепторите во мозокот кои промовираат поспаност и ја намалуваат несоницата.

Најдобро е да пиете чај околу еден час пред спиење. Би било идеално да уживате во шолја чај без присуство на техника околу нас што предизвикува подолго чувство на будност.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi