Дали сакате Тоблероне? Пробајте го рецептот за домашна верзија

21 февруари, 2021
desert_PuF0B9G

Овој десерт сличен на познатиот десерт Тоблероне е многу лесен за правење и ќе го воодушеви целото семејство. Оние кои го пробале велат дека навистина им се допаѓа, многу е вкусно

Состојки:

половина путер
2/3 чаши темно чоколадо
една и пол чаши мелени лешници
1 чаша сецкани лешници
8 лажици вода
малку повеќе од една чаша шеќер во прав

Постапка:
Се топи шеќерот и водата, а потоа се топи путерот, а потоа и чоколадото. Додадете ги лешниците и добро измешајте. Обликувајте ја смесата во триаголник (како на видеото) – алуминиумската фолија ќе ви помогне во тоа. Ставете кратко во длабок замрзнувач за добро да ја компресирате смесата.

Ако сакате, на крајот можете да го истурите десертот со стопено чоколадо.

Погледнете ја постапката на видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi