Дали знаете кое вино оди најдобро со младо, кое со тврдо, а кое со омиленото сино сирење?

29 мај, 2021
f_11214613_1024

Саша Шпиранец ги открива најдобрите комбинации кога станува збор за виното и сирењето

Дали знаете зошто виното и сирењето се пар од соништата? Како прво, повеќе заради сирењето отколку за виното, бидејќи сирењето е она што дополнително го збогатува вкусот на виното со неговите својства. Виното сака сол, а сирењата се претежно солени. Потоа, виното често се љуби со маснотиите што ги поседуваат сирењата. И, конечно, има многу вкус на умами во сирењата што исто така го подобрува винското искуство. Соленоста на сирењето ги прави вината помалку адстрингентни и танични, го подобрува впечатокот на сладост и ги омекнува, а маснотијата на сирењето дава рамнотежа на винските киселини, го подобрува впечатокот на свежина и плодност и го прави вкусот на виното побогат.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi