Домашен БУРЕК од кујната на баба! Едноставен РЕЦЕПТ кој се подготвува БРЗО, и ви требаат само 6 СОСТОЈКИ!

26 февруари, 2021
20210224_154158

Како да направите домашен бурек со месо со богат фил, крцкава кора и вкус што ги придвижува сите сетила … Бурекот за печење не е ни приближно добар како овој. Вреди да се направи, да се обиде и да ужива во секој залак.

burek

500 гр месо , 2 кромида , 1/2 кг тенка кора, сол, бибер, масло, 200 мл вода

Подготовка: Пропржете ситно исечен кромид, а потоа додадете мелено месо и пржете. Додадете сол и бибер. Тавче со дијаметар од 24 см добро намастете го со масло и покријте го со кора. Скршете три кори како хармоника и покријте го дното и посипете со вода. Покријте со три други стуткани кори. И наводнете ги и попрскајте со вода. Трет ред, потоа додадете третина од месото и потоа одиме исто како и првиот пат, три реда кора и потоа месо па кора, месо па кора. Уживајте!

Bakina kuhinja-miriše pa inspiriše kad zagrizete samo šuška – YouTube

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi