Досега не сте пробале вакво СОЧНО благо: Крем од лимон кој апсолутно ќе ве освежи!

19 август, 2021
326353_limun-shutterstock-496930780_ff

Лимонот е овошје кое е совршен избор за летните денови. Неговата арома и вкус целосно ве релаксираат и освежуваат во жешкиот период, па кремот од лимон е совршен избор за вас!

Состојки:

250 гр гриз
250 гр шеќер
сок од два лимони
1/2 литар вода

Подготовка:

  • Кога ќе зоврие водата, додадете шеќер и гриз и варете, мешајќи постојано. Кога ќе се свари, додадете сок од лимон и изрендајте ја кората. Кога ќе се излади, мешајте со миксер додека не се згусне и побеле. Истурете во сад и украсете со сезонско овошје. Уживајте!
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi