Џејми Оливер ја откри тајната на СОВРШЕНИОТ ТОСТ СО СИРЕЊЕ!

17 јули, 2021
jamie-oliver-cooking-t

Џејми Оливер ги почасти љубителите на брзата храна со рецепт за совршен тост со сирење.

Познатиот готвач ги знае тајните на едноставните, но и комплицирани јадења. Многумина го обожаваат неговото крцкаво тесто за пица, а сега тој одлучи да ја сподели тајната на тост со сирење што ќе ги воодушеви сите.

Сè што ви треба е леб, путер и избор на неколку сирења.

Оливер советува прво да се исечат две парчиња бел леб и да се премачка секоја со путер загреан на собна температура. Тогаш е потребно да се изренда сирењето по ваш избор и да се стави на лебот и добро да се стисне со другото парче.

„Да го ставиме тостот на тавата на среден оган. Го печеме од секоја страна по три минути додека не добие убава, златна боја “, советува Оливер.

Кога тостот ќе се испече, готвачот го поместува од садот и во него ренда слој сирење.

„Сега ставаме тост на стопеното сирење и по минута и пол, тостот добива сосема поинаков вкус“, додава тој.

Посипете го тостот со кајенска пиперка, свртете го на другата страна и тргнете го од тавата откако ќе добие крцкава кора од сирење.

„За совршен вкус, оставете го да отстои две минути пред да започнете да го јадете“, заклучи тој и ги воодушеви луѓето кои го споделија неговиот рецепт на Фејсбук.

Погледнете го видеото:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi