Едноставни за припрема, а совршено вкусни: 3 состојки се доволни за највкусната ужина – тортиљи со шунка и сирење

6 октомври, 2021
328971_tortilja-sa-sunkom-shutterstock-440049754_ff

Одделете ги садовите во кои ќе ги ставите тортиљите и чувајте ги во нив за да бидат секогаш при рака.

Состојки:

4 тортиљи
тост сирење
200 гр шунка

Подготовка:

Ставете малку масло во тавата да се загрее, а потоа омекнете ја тортиљата во неа од двете страни.

Кога ќе се загрее, потребно е да додадете шунка на неа и нека се загрее уште малку, а потоа додадете тост сирење, изрендано или на парчиња.

Треба да ја свиткате тортиљата во саканата форма, а потоа да ја свртите на другата страна. Кога ќе видите како се топи сирењето, време е да ги отстраните од огнот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris