Ефтин и сочен доручек или вечера: Омлет мафини кои се готови за 10 минути и се незамисливо вкусни!

18 јули, 2021
324972_mafini-shutterstock-493567240_ff

Ако немате идеја што да подготвите за појадок или вечера, пробајте ги овие омлет мафини со сирење и сигурно нема да зажалите! Подготовката е едноставна и важно е само да се запамети бројот 6.

За послужавник од 12 мафини ви требаат:

6 јајца
6 лажици млеко
6 лажици рендано сирење, гауда, трапист, ементалер …
сол и бибер

Подготовка:

Прво вклучете ја рерната. Одделете ги белките од жолчките, потоа изматете ги жолчките и додадете сирење и млеко. Изматете ги белките во цврст снег, а потоа постепено истурете ги белките во смесата со жолчките со лажица. Зачинете по вкус и истурете во калап или тава.

Печете 10 минути или додека не порумени. Исто така можете да додадете зеленчук, суво месо, сè што сакате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi