Елвис Присли го јадел само ова 6 МЕСЕЦИ! Ние ви го откриваме ТАЈНИОТ РЕЦЕПТ НА КРАЛОТ НА РОКОТ!

25 февруари, 2021
230944_elvis-1_f

Според архивата на Грејсленд, Енџи Маркез, кралот на рокот обожавал храна, но рибите не смееле да постојат во неговата куќа, бидејќи тој не можеше да го издржи нивниот мирис. Тој сакаше добар бифтек, пире од компири, пржено пилешко, тестенини со сирење. Сè освен риба.

„Тој не можеше да го издржи мирисот“, објаснува Енџи. Еден од оброците на кој бил „зависник“ бил ролна од месо со пире од компири, пренесува Мирор. Според неговата поранешна сопруга, тој го сакал ова јадење толку многу што го јадел секој ден на вечера шест месеци. Елвис често бил опседнат со одредена храна, па јадел сè додека не му здодее, но му е омилена ролна месо.

Тој сакаше во својата диета да вклучува сендвичи со сланина и сенф, пржен путер од кикирики, варена сланина и грашок. Од слатките, најмногу му се допаѓаше чоколадниот колач, а повеќе би сакал да јаде банана со сланина за ужинка, што за многумина звучи незамисливо.

Ви го откриваме рецептот за ролна од месо од Елвис:

Состојки: 1 кг мелено месо по ваш избор, 2 кромида , 2 чешниња лук 1 сурово јајце и 4 тврдо варени и излупени јајца, сол и бибер 3 лажици рендано тврдо сирење

ПОДГОТОВКА: Исечете го кромидот и измешајте ги заедно со останатите состојки во компактна смеса. Зачинете по вкус. Можете да додадете лисја од босилек или мајчина душица. Развијте мешавина со дебелина од два сантиметри, ставете тврдо варени јајца и обликувајте штрудла. Ставете ја хартијата за печење на плехот и вклучете ја рерната на 180 степени. Печете ја штрудлата со месо околу еден час, а по желба може да ја прелиете со пиво за подобар вкус. Класично пире од компири се служи како гарнир.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi