ЕВЕ КАКО НАЈБРЗО ДА ЗАКИСЕЛИТЕ КРАСТАВИЦИ ЗА ВО ЗИМА: Време е за зимница!

28 август, 2021
257053_img-5085_ls

Состојки:

3 килограми краставици
100 мл вински оцет
100 мл масло
1 лажица шеќер
2 лажици сол
1 лажичка зачини
1 чешне лук
малку сенф

Подготовка:

Добро измијте ги краставиците, излупете ги и исечете ги на прстени. Потоа додадете оцет, масло, шеќер, сол и зачините и убаво измешајте. Оставете половина час. Потоа префрлете во тегли. Додадете лук и сенф по вкус. Пастеризирајте. Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi