Идеја за ручек: Тестенини со компири

11 јули, 2021
Screenshot 2021-07-11 171014

Состојки:

400 гр тестенини по желба (полжавчиња, спирали, лентички…)

3 поголеми компири

1 кромид

2 лажички слатка црвена мелена пиперка

вегета, сол, бибер

Подготовка:

Одделно сварете ги тестенините во еден сад и компирите во друг.

Исцедете ги сварените тестенини, и излупете ги компирите и лесно изгмечете ги со вилушка (не до крај, само колку да се раскашаат). Ако сакате побрзо да бидете готови со ручекот. Компирот излупете го и исечете го на коцкички, така ќе се свари побрзо.

Испржете го исецканиот кромид на масло во поголема длабока тава, додадете ја мелената пиперка и промешајте. Потоа додадете ги тестенините и пирето од компири, сол или вегета и добро измешајте.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi