ИНТЕГРАЛЕН ЛЕБ БЕЗ КВАСЕЦ: Здрав и НЕ ДЕБЕЛЕЕ, а еве што се ви треба за да го направите! (РЕЦЕПТ, ВИДЕО)

3 август, 2021
2665093_screenshot-jelajelena-petrovic_ls

Имаме идеално решение за секој што сака да изеде парче леб без да се чувствува виновен, интегрален леб без квасец. Покрај тоа што не дебелее, тој е и здрав, но има и одличен вкус.

Состојки:

Мерки на лонче од 200 мл

1 лонче интегрално пченично брашно

1/2 лонче интегрално брашно од хељда

1/2 лонче интегрално брашно од јачмен

1/2 лонче оризово брашно

70 мл маслиново масло

300 мл кисела вода

1 прашок за пециво или лажичка сода бикарбона

сол

Погледнете ги чекор по чекор инструкциите за подготовка:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi