ЈА НАМАЛУВА НАДУЕНОСТА, ГО ЗАБРЗУВА МЕТАБОЛИЗМОТ… Со овој магичен пијалок за чистење на цревата, ќе изгубите 3 килограми за една недела

9 септември, 2021
Screenshot 2021-09-09 170729

Главната состојка на овој пијалок се сливите, кои се одличен извор на витамини Ц, А и К.

Ако имате проблеми со надуеност, запек, забавен метаболизам и ви е тешко да изгубите тежина, дури и кога сте на диета, овој природен пијалок може да ви помогне. Особено е ефикасен кај луѓе кои страдаат од запек, а неговите природни состојки го забрзуваат метаболизмот.

Главната состојка на овој пијалок се сливите, кои се одличен извор на витамини Ц, А и К, и содржат рибофлавин, ниацин и други витамини од Б-комплексот. Исто така, тие се богати со растителни влакна, кои позитивно влијаат на функцијата на дигестивниот тракт, го чистат телото и поттикнуваат излачување на токсини. Тие се одлични и за чистење на цревата и подобрување на варењето.

Кога ќе измешате сливи со следниве состојки, ќе добиете одличен пијалок за слабеење, кој е најдобро да го конзумирате пред појадок:

Состојки:

5 до 7 сливи

1 чаша кефир или нискомастен јогурт

1 лажица масло од ленено семе

2 лажици овесни снегулки

1 лажичка какао во прав

Подготовка:

Пијалокот се подготвува навечер, а се пие наутро. Оставете ги сливите да стојат во вода најмалку 30 минути. Истурете ги кефирот, овесот, лененото масло и какаото во блендер. Исчистете ги и исецкајте ги сливите што стоеле во водата, а потоа додајте ги во блендерот со останатите состојки. Мешајте додека не добиете еднолична смеса и оставете го пијалокот преку ноќ во фрижидер. Пијте го пијалокот наутро пред појадок.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi