Јаболката и циметот се добитна комбинација: Волшебните БОМБИЦИ ОД ЈАБОЛКА се совршено уживање за љубителите на ова овошје

21 август, 2021
326434_kuglice-shutterstock-1566170032_ff

Брзо, лесно и едноставно, овие бомбици ќе им станат омилени на сите членови на вашето семејство

Љубителите на јаболка сигурно ќе бидат воодушевени од новиот рецепт што ви го претставуваме. Овие совршени бомбици сигурно ќе станат едно омилените јадења во вашиот дом.

Состојки:

1 кг рендани јаболка

1/2 кг шеќер

250 гр мелени бисквити

половина кесичка цимет

грст мелени ореви

2 кесички ванилин шеќер

Подготовка:

– Попрскајте ги јаболките со шеќер и додадете бисквити, цимет, ореви и ванилин шеќер. Од оваа смеса формирајте бомбици. Извалкајте ги бомбиците во мелени ореви.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi