ЈОГУРТ ТОРТА ОД САМО 5 СОСТОЈКИ КОЈА ГО ОСВОИ ИНТЕРНЕТОТ: Мека и воздушеста, освежува за минута!

12 јули, 2021
253672_jogurt-torta_ls

Ако сте љубители на сладок појадок, оваа торта со јогурт можете да ја послужите и наутро.

Состојки:

4 јајца
350 гр јогурт
3 лажици шеќер
3 лажици скроб
шеќер во прав

Подготовка:

Изматете ги белките добро, околу 15-20 минути. Потоа изматете ги жолчките со шеќерот, а потоа додадете скроб и јогурт. Измешајте сè добро. На крај додадете белки и лесно комбинирајте ја смесата. Поставете плех со хартија за печење и ставете калап. Поставете ги рабовите на калапот со хартија за печење. Истурете ја смесата и печете на 180 ° C околу 30-40 минути. Извадете ја хартијата за печење и посипете ја тортата со шеќер во прав.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi