КИНДЕР ОБЛАНДА СО БИСКВИТИ! Познатото благо подготвено на необичен начин! (РЕЦЕПТ)

29 јануари, 2021
313194_ferero-oblande_f

Вкус кој освојува …

Состојки:

1 помала обланда

350 гр шеќер

100 мл вода

250 гр маргарин

200 гр млеко во прав

200 гр чоколадо

150 гр бисквити

Подготовка:

Измешајте шеќер и вода и ставете го на тивок оган да се загрее. Кога ќе зоврие, варете 2 минути. Додадете маргарин во врелата смеса, вратете на рингла и промешајте да се стопи. Потоа додадете млеко во прав. Изматете со миксер за да ги растурите грутките. Поделете го филот на половина. Еден дел од филот останува ист.

На другиот дел додадете чоколадо. Мешајте да се стопи чоколадото. Скршете ги бисквитите на помали парчиња и додајте ги во двата фила. Промешајте.

Стандардно пополнете ги листовите обланда со коцките свртени нагоре. Првиот лист премачкајте го со жолт фил … Следниот лист со црн фил. Така наизменично додека не се потроши материјалот.

Притиснете ја обландата со тежок предмет и оставете да се олади и зацврсти.

Исечете парчиња со саканата големина и послужете.

Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris