КРЦКАВА ПИТА СО СИРЕЊЕ! Подготвена на овој начин, веднаш ќе исчезне од вашата трпеза (РЕЦЕПТ)

7 октомври, 2021
483908_unnamed_iff

Сега е севршено време да направите една пита со сирење

СОСТОЈКИ:

  • тенки кори
  • 250 гр сирење
  • 3 јајца
  • 2 лажици пченкарно брашно
  • 1/2 прашок за пециво
  • 200 мл јогурт
  • 50 мл масло

ПОДГОТОВКА:

Изматете ги јајцата и додадете пченкарно брашно, прашок за пециво, јогурт, масло и измешајте сѐ. Исронете го сирењето.

 Раширете ја кората на масата и премачкајте ја со филот и свиткајте го аголот како шамија. Наредете го сирењето на поширокиот дел, потоа свиткајте ги аглите и аголот за да се формира писмо, кое малку ќе го премачкате и ја завиткате во ролна.

Се редат во намастена тава. До крај и прелијте со остатокот од филот. Печете на 200 степени околу 40 минути.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris