КРЕМАСТ ТИРАМИСУ КОЛАЧ СО МАЛИНИ: Фантастично освежување за топлите летни денови!

12 август, 2021
Screenshot 2021-08-12 114018

Се подготвува многу брзо, многу е вкусно и не бара премногу состојки.

Ви предлагаме да го пробате рецептот со малини, кој на вашиот омилен десерт ќе му донесе чувство на свежина.

Состојки за 8 порции:

250 мл слатка павлака

50 гр шеќер во прав,

500 гр маскарпоне сирење,

шолја црно кафе,

3 лажици амарето или друг алкохол,

150 гр бисквити,

4 лажици какао,

200 гр малини

Подготовка:

Изматете ја слатката павлака со шеќерот и додадете го маскарпонето. Измешајте го кафето со амаретото. Потопете ги бисквитите еден по еден во смесата со кафе и алкохол.

Подгответе сад и наредете еден слој бисквити потопени во кафе. Ставете половина од смесата со кисела павлака и сирење и покријте со друг слој бисквити. Ставете го остатокот од смесата. Покријте го врвот со какао, а потоа покријте ја целата површина со малини. Оставете да отстои во фрижидер 2-3 часа.

Пријатно!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi