КРЕМАСТА ТОРТА СО ОВОШЈЕ! Без печење – вистински ЛЕТЕН ДЕСЕРТ (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

16 јули, 2021
457991_prosto-je-nemoguce-da-vam-se-ne-svidi-kremasta-torta-sa-vocem-ne-treba-vam-rerna-samo-malo-volje-video_f

Не ви се оди до продавница, а ви се јаде нешто слатко? Ако не сакате да поминувате многу време во кујната, но и исто така да не ја вклучувате рерната, тогаш десертите без печење се идеално решение. Пробајте ја оваа овошна торта сигурно ќе ви се допадне

Состојки:

 • 300 гр бисквити
 • 400 мл сок од портокал
 • 250 гр путер
 • 300 мл млеко
 • 200 гр шеќер
 • 160 гр пудинг од ванила
 • 500 мл слатка павлака
 • 20 гр крем фикс
 • 100 гр шеќер во прав
 • 600 гр малини
 • 100 гр шеќер
 • 20 гр желатин

Подготовка:

Натопете ги бисквитите во сокот и наредете ги во калап. Истурете го млекото во тенџере, додадете шеќер и пудинг и варете додека не се згусне. Изматете го путерот, па додадете во пудингот и соединете. Истурете го филот врз бисквитите и ставете го во фрижидер еден час. Изматете ја слатката павлака со шеќер во прав и крем фикс, па прелијте го филот од пудинг.

Гответе ги малините со шеќер, па соединете ги со миксер. Исцедете ги и додадете го желатинот што претходно сте го измешале со вода и промешајте. Прелијте преку изматената слатка павлака. Ставете во фрижидер еден час.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi