ЛЕБ ОД ТИКВА КОЈ Е НЕПОБЕДЛИВ ДЕЛИКАТЕС: Покрај овој сладок леб, нема да посакате ниеден друг колач!

8 април, 2021
246729_hleb-od-bundeve_ls

Овој сладок леб ќе ве воодушеви со својата мекост, арома и убава жолта боја.

Потребни состојки:

500 гр брашно
10g сув квасец
1 лажичка сол
50 гр семе од тиква
1-2 лажици мед
250гр пире од тиква
50мл масло
200мл вода
1 жолчка за премачкување

Погледнете ја подготовката:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris