ЛЕДЕНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА – Засладете се и освежете се со најдобриот домашен сладолед (РЕЦЕПТ)

12 јуни, 2021
Screenshot_1

Ефтина и лесна за подготовка

Состојки:

  • 4 јајца
  • 1 чаша шеќер
  • 1 чаша павлака
  • 90 гр чоколадо
  • 1 готова кора

Подготовка:

Одделете ги жолчките и белките и додадете по половина чаша шеќер во нив и изматете ги белките. Жолчките изматете ги додека не побелат, со малку ванила. Посебно изматете ја павлаката. Во изматените состојки соединете ги во еден сад. Изрендајте половина чоколадо и промешајте повторно. Ставете ја претходно подготвената кора во калап за куглоф, истурете ја смесата за сладолед. Ставете ја сладолед тортата во замрзнувач да се стегне неколку часа. Преостанатото рендано чоколадо искористете го за украсување на тортата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi