ЛЕПЧИЊА СО СИРЕЊЕ: Нема на кој не му се допаднале овие совршени пецива!

5 октомври, 2021
259913_lepinje-sa-sirom_ls

Кога ви треба нешто брзо и вкусно, тогаш не мора да барате повеќе. Брзо замесете тесто и испечете ги овие меки лепчиња. Намачкајте крем сирење на топлите лепчиња и послужете со домати и јогурт. Исто така е одлична ужина кога доаѓаат вашите гости, но и ако славите слава.

Состојки:

150 мл вода
70 гр путер
1 прстофат сол
1 прстофат бибер
3 јајца
брашно 110 гр
25 гр пармезан
50 гр моцарела
малку магдонос

Подготовка:

  • Се топи путерот, потоа се додава вода, сол и бибер.
  • Промешајте, а потоа додадете брашно кога путерот ќе зоврие.
  • Добро измешајте за да се соедини се.
  • Извадете ги во сад и додадете ги јајцата, а потоа изматете ги.
  • Додадете рендана моцарела и сецкан магдонос и добро измешајте
  • Со лажица за сладолед извадете ги на плех обложен со хартија за печење.
  • Посипете со пармезан и печете на 190 ° C околу 25 минути.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris