ЛЕСНО СЕ ПРАВИ! Најдобриот рецепт за домашен сладолед!

5 јули, 2021
454159_sladoled_f

Од овие мерки за сладолед од чоколадо и ванила, добивате две кутии од по 1600 мл

Чоколаден сладолед:

1 литар чоколадно млеко

500 гр кристал шеќер

150 гр шлаг во прав

3 дл кисела вода

Ванила сладолед:

1 литар млеко

500 гр кристал шеќер

150 гр шлаг во прав

3 дл кисела вода

4 кесички ванилин шеќер

Подготовка:

И за двата вида сварете ги млекото и шеќерот и кога ќе се оладат ставете ги во замрзнувач да се замрзнат. Потоа извадете го замрзнатото млеко од замрзнувачот, изматете го шлагот со киселата вода, додадете го замрзнатото млеко во изматениот шлаг и мешајте со миксер. Масата ќе започне да добива убава густина, ставете ја во сад и повторно ставете ја во замрзнувач.

На здравје!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi