МАФИНИ СО БОРОВИНКИ! Десерт од соништата! (РЕЦЕТП)

13 август, 2021
328577_food-823607-960-720_iff

Доколку сакате мафини, тогаш ќе ги обожавате овие со боровинки. Не само што се вкусни, туку и здрави

СОСТОЈКИ:

  • 150 гр шеќер
  • 1 јајце
  • половина чаша (180 мл) масло
  • 1/3 чаша млеко
  • лажичка екстракт од ванила
  • чаша и половина брашно
  • лажичка прашок за пециво
  • малку сол
  • половина чаша кисела павлака
  • чаша боровинки

Изматете ги шеќерот, маслото, јајцето, млекото и ванилата, потоа додадете брашно, прашок за пециво и сол и измешајте сѐ заедно за да нема грутки. Промешајте ја киселата павлака, и на крај боровинките. Распределете ја смесата рамномерно во намастени калапи и печете 25 минути на 180 степени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi