МЛАДИ КОМПИРИ СО ПАВЛАКА СЕ ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: Летно јадење без спремање, само да уживате!

12 јуни, 2021
154675_shutterstock-629457245_ls

Состојки:

млади компири 1 кг
сирење 200 гр
готвење павлака 2 дл
млеко 1 дл
лук 2 чешниња
сол по вкус
бибер по вкус
маслиново масло по потреба

Како да се подготви:

Сварете го компирот кратко во солена вода, исцедете го и ставете го во подмачкан огноотпорен сад. Истурете ги компирите со кисела павлака, млеко, сецкан лук, и сè добро измешајте. Печете 20 минути на 200 степени. Извадете од рерна, посипете со рендано сирење, вратете сѐ во рерна и печете уште неколку минути додека сирењето не се стопи целосно.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi