Младиот готвач откри – вака се прави најдобриот помфрит дома!

22 јануари, 2021
печен-сладок-компир

Морган тврди дека само со овој метод можете да добиете совршен помфрит.

Морган Хипворт потекнува од Мелбурн и, иако има само 20 години, тој е сопственик на Бистро Морган Бејкхаус. Својот талент за готвење реши да го покаже преку „ТикТок“, а видеото што особено ги воодушеви луѓето е она во кое тој открива како да се подготват најдобрите компирчиња – дома.

Потребни ви се четири состојки, вели тој, а тоа се компири (по можност оној со црвена кора), маслиново масло, сол и зачини.

@morganhipworth

you can’t beat french fries, what should I make next? 🤤 #foryou #cooking #food #yum

♬ original sound – Morgan Hipworth

Прво излупете ги компирите и исечете ги на стапчиња, па ставете ги во тенџере со вода, солете ги добро и оставете ги да се готват – но не премногу долго, само неколку минути. Потоа исцедете ги и наредете ги во сад за печење, додадете зачини, маслиново масло и печете во рерна на 200 ° C околу 25 минути – додека не поруменат.

„И тоа е совршениот помфрит“, тврди Морган.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris