НАЈБРЗАТА КЕКС ТОРТА: Кога ве мрзи да правите десерт, направете го ова за кратко време! (РЕЦЕПТ)

25 мај, 2021
250557_najbrzakekstorta_ls

Ништо подобро од десерт кој се подготвува и јаде за кратко време

Состојки за филот:

1 литар млеко

100 грама шеќер

Екстракт од ванила, по желба

 20 грама путер

100 грама брашно

5 лажици какао во прав

Дополнителни состојки:

450 грама бисквити

100 милилитри млеко

крем од ванила

Подготовка: Сварете го филот, па потопете ги бисквитите во млекото и наредете ги на дното на калапот, па прелијте ги со филот. Повторувајте го процесот додека има материјал. Ставете шлаг и украсете по желба. Пријатно!