НАЈЧОКОЛАДНАТА ТОРТА НА СВЕТОТ: Сега знаеме каков вкус има чистото совршенство! (РЕЦЕПТ)

12 мај, 2021
најчоколадна торта на светот

Се прави едноставно и релативно брзо.

Состојки: 80 гр брашно, 20 гр какао во прав, 3 жолчки од јајце, 1/4 лажичка сода бикарбона, половина лажичка прашок за пециво, 55 гр шеќер, 1/4 лажичка сол, 50 мл масло, 100 мл млеко, 1 лажичка екстракт од ванила , 3 белки, 60 гр шеќер, половина лажичка сок од лимон.

За филот: 300 мл вода, 40 гр пченкарен скроб, 350 гр млеко во прав, 200 гр шеќер, 50 гр какао во прав, 150 гр путер.

Подготовката на десертот е многу едноставна, а деталната постапка, чекор по чекор, може да се види на видеото подолу!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi