Најпопуларното БЛАГО има 230.000 објави на Instagram. Дали знаете кое е тоа?

12 февруари, 2021
68f73ea8c3cf6b70a29d39e1381fb3f80b76add0

Високото второ место го зазема штрудлата со јаболка

Според истражувањето на агенцијата APA-Comm Сахер, тортата е најпопуларниот десерт на социјалната мрежа Instagram.

Добро е познато дека луѓето сакаат да сликаат храна, а повеќе од 230.000 објави за специјалитетот на виенските кафулиња беа пронајдени на Instagram до 27 јануари 2021 година.

BILD zu OTS – APA-Comm analysierte die Beliebtheit heimischer SŸ§speisen auf der Social-Media-Plattform Instagram. Die Sachertorte ist der Instagram-Star der šsterreichischen Mehlspeisen. Auf den PlŠtzen zwei und drei landen mit Apfelstrudel und Kaiserschmarrn zwei weitere Grš§en der heimischen Konditor- und Mehlspeisenkultur.

Второто и третото месо се штрудла од јаболка и царски палачинки. APA-Comm, агенцијата за следење на медиумите и ПР услугите на австриската новинска агенција APA, ги анализираше хаштазите со 115 различни австриски десерти на Instagram.

Захер торта убедливо води на ранг-листата со скоро четвртина милион објави. APA-Comm провери присуство на торта Захер на странски јазици врз основа на примерок од 100 објави. Дури 30 проценти од објавите беа на англиски и италијански јазик, а беа застапени вкупно осум странски јазици.

Јаболковата штрудла, која е е на второто место на рангирањето, забележа повеќе од 124.000 објави на Instagram. Овој десерт, исто така, покажува силна меѓународна распространетост, така што 50 проценти од објавите се на германски јазик. За прв пат подготвени во 1854 година за царицата Сиси, империјалните палачинки го заземаат третото место со 118 000 објави.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi