НАМЕСТО ВЕЧЕРА, ИЗЕДЕТЕ ЕДНА ПОРЦИЈА ОД ОВАА САЛАТА: Ги топи килограмите како од шега, резултатите се неверојатни! (РЕЦЕПТ)

17 април, 2021
salad-374173_1920_1000x0

Јадете ја оваа салата вечерва и ќе видите како килограмите исчезнауваат

Состојки:

1 корен од целер

1 кисело јаболко

1 морков

1 грст ореви или печени бадеми

Прелив:

2 лажици сенф

3 лажици маслиново масло

сол и црн пипер

сок од 1 лимон

1 лажица мед

Подготовка:

Изрендајте ги целерот, јаболкото и морковот и измешајте. Направете дресинг со мешање на сенф, маслиново масло, мед, сол и бибер. Прелијте со зеленчукот и овошјето. Измешајте и додадете ореви. Послужете.

Ако сакате да изгубите тежина, мора да вклучите целер во вашата исхрана. И тоа свеж целер. Најдобро е да се подготват салати кои ќе бидат замена за вечера или салати за ручек.

Целерот е богат со витамин Ц, а нутриционистите препорачуваат да се јаде во комбинација со моркови или дури и јаболка.

Целерот е храна богата со растителни влакна, исклучително е благодарна за чистење на цревата, но се препорачува и за оние кои имаат проблеми со висок холестерол.

Ќе ги врати изгубените електролити во измаченото тело, па затоа се препорачува по силен тренинг.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi