НАПРАВЕТЕ СОС ОД НАЈПОПУЛАРНИОТ ПИЈАЛОК ВО СВЕТОТ: Копани во Кока-Кола – необични, а превкусни

15 август, 2021
Bataci-1362237503

Мора да ги пробате копаните во сос од Кока-Кола и соја сос.

Сигурни сме дека досега не сте готвиле пилешко со Кока-Кола. За да добиете сочни и карамелизирани батаци, пробајте го овој неверојатен сос. Не ви требаат многу состојки и се прави брзо. Можете да го сервирате со ориз или компири по желба.

Може да ги послужите вака подготвените батаци и со парче леб и освежителна салата. Обидете се да ги динстате во Кока-Кола, соја сос и кромид. Резултатот е неверојатен.

Состојки:

3-4 копани

400 мл Кока-Кола

1 кромид

2 лажици соја сос

2 лажици шеќер

Подготовка:

Кромидот пропржете го на масло, па додадете го соја сосот што го измешавте со шеќерот. Кратко динстајте, па додајте ги батаците. Печете 2-3 минути на висока температура и потоа истурете ја кока колата. Динстајте околу 35 минути, потоа послужете ги копаните и прелијте ги со малку карамелизиран кромид.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi