НЕ ЈА ФРЛАЈТЕ СМЕСАТА ЗА ПАЛАЧИНКИ АКО ВИ ОСТАНЕ! Направете едно од овие три вкусни јадења, никогаш нема да претпоставите од што се состојат

19 февруари, 2021
2267821_profimedia0538095741_ls

Ако сте правеле палачинки и ви останало тесто, не истурајте го! Постојат неколку вкусни јадења што можете да ги направите подоцна или следниот ден, никој не би помислил дека се направени од тоа тесто.

Мешавината што содржи јајца, млеко и брашно може да се користи на различни начини и ви предлагаме две солени и едно слатко јадење!

američki palačinci

Направете американски палачинки

Тестото за палачинки може да се стави во фрижидер преку ноќ. Следниот ден, додадете прашок за пециво и малку повеќе брашно, и пржете мали, подуени американски палачинки во путер, совршени за појадок.

Направете крофни

Додадете брашно и прашок за пециво, малку сол, пржете кружни крофни и послужете ги со крем сирење, млад кромид и пушен лосос.

uštipci

Испоховајте нешто!

Тестото за палачинки е многу слично на традиционалното тесто за панирање што се користи во Велика Британија и низ цела Азија. Додадете малку брашно за да стане погусто, збогатете го со ѓумбир или дури пиво и испржете вкусно парче риба или месо.

pohovanje
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi