Нема да ви одземат повеќе од 10 МИНУТИ: Брзи и сочни ЧОКОЛАДНИ КОЛАЧИЊА од 4 состојки (РЕЦЕПТ)

10 септември, 2021
327527_cokoladni-kolacici-shutterstock-1662909385_ff

Сигурно пробајте го рецептот за овие чоколадни колачиња денес

Чоколадните колачиња се идеални со кафе или чај, се подготвуваат за миг, па затоа се добра идеја за гостите изненадување.

СОСТОЈКИ:

350 гр чоколаден крем

2 јајца

70 гр брашно

прстофат сол.

ПОДГОТОВКА:

Загрејте ја рерната на 180 степени и измешајте ги брашното, јајцата и кремот во сад. Со лажица одделете и обликувајте топчиња од смесата, па наредете ги во плех.

Поросете го врвот на топката со многу малку сол. Печете 7 до 9 минути, во зависност од тоа колку сакате внатрешноста на колачето да биде потврда или помека.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi