НЕОДОЛИВА И КРЕМАСТА ЕКЛЕР ТОРТА! Вкусна, прстите да си ги излижете (ВИДЕО)

18 јуни, 2021
449432_screenshot-2_f

За сите оние домаќинки кои имаат трпеливост да месат тесто за торта и кои генерално сакаат да прават десерти и да украсуваат, сега можат да го пробаат овој рецепт. Наместо класичен колач, направете торта и израдувајте ги вашите најмили. Ако не сте љубител на еклери, тогаш можете да направите и торта со принцес-крофна торта

За тесто:

 • 100 мл вода
 • 100 мл млеко
 • 80 гр путер
 • прстофат сол
 • 1 лажица шеќер
 • 150 гр брашно
 • 5 јајца

За фил:

 • 2 јајца
 • 1 кесичка ванилин шеќер
 • 130 гр шеќер
 • 100 гр брашно
 • 500 мл млеко
 • 180 гр путер

За глазура:

 • 80 гр темно чоколадо
 • 50 мл слатка павлака
 • 20 гр шеќер во прав

Подготовката погледнете ја во видеото подолу:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi