НЕСЕКОЈДНЕВНА, НО МАГИЧНА КОМБИНАЦИЈА: Џем од јагоди и бело чоколадо кој е рапсодија на вкусови!

15 јули, 2021
254109_dzemodjagodaibelecokolade_ls

Потребни состојки:

Џемфикс 3:1
1 кг јагоди
350 гр шеќер
100 гр бело млечно чоколадо

Подготовка:

Јагодите се чистат и се мијат. Потоа измелете ги во блендер или ситно исецкајте ги. Истуретете го пирето од јагоди во соодветна чинија.

Прво измешајте го џемфиксот со две лажици шеќер (одделен од 350 гр шеќер), потоа додадете го во овошјето и добро измешајте. Гответе ја овошната маса на силен оган, постојано мешајќи. Кога ќе почне да врие, додадете го остатокот од шеќерот и измешајте сè добро. Со постојано мешање, варете повторно и варете најмалку пет минути. Потоа додадете растопено чоколадо, промешајте и варете уште 1-2 минути. Веднаш истурете во тегли. Затворете, свртете се наопаку и оставете да стои околу 5 минути на капакот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi