НОВА ПОПУЛАРНА ДИЕТА! Треба да јадете многу супа секој ден, трикот е од што е направена

3 февруари, 2021
176496_pexels-ponyo-sakana-3662103_f

Диетата со супа од зелка е популарна за слабеење. Во оваа диета мора да јадете многу супа од зелка 7 дена. Ако размислувате да ја испробате оваа диета, за вас имаме брз и лесен рецепт.

Диетата со зелка се користи за краткорочно слабеење и да се јаде што повеќе супа од зелка во рок од 7 дена. Оваа супа е ефикасна во слабеењето со ограничување на внесот на калории. Содржи малку повеќе хранливи материи, па можеби треба да земете неколку мултивитамини.

Додека ја следите оваа диета, дозволено е да јадете друга храна со помалку калории. Шеќерот и храната како што се печени компири, пченка, банани, итн., треба да се избегнуваат во текот на првите 3 дена. Еве едноставен рецепт за правење супа од зелка дома ако размислувате да ја испробате оваа диета.

Подготовка:
Исецкајте зеленчук, вклучувајќи моркови, зелени пиперки, кромид, домати, печурки, зелка и целер во коцки. Земете малку масло во длабок сад и додадете го кромидот. Да врие на силен оган додека не станат жолтеникави. Потоа додадете сецкани моркови, домати, печурки, зелени пиперки, зелка и на крај целер.

Во сад додадете 6-7 чаши вода и оставете да зоврие. Намалете ја температурата на средна и оставете зеленчукот да се зготви.


Гответе додека зеленчукот не стане мек и меки од 30-45 мин. За зеленчук, можете да додадете и оној што содржи малку скроб, како што е спанаќ или боранија.

За зачинот додадете малку сол и црн пипер во прав. Можете исто така да додадете зачини како чили или билки како јаглички за дополнително подобрување на вкусот на супата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi