Од вкусот на ова благо ќе останете опиени: Виски пламени се најмеките колачи кои брзо се топат во уста

6 септември, 2021
327186_shutterstock-1721265295_ff

Со само 3 состојки што треба да ги користите за подготовка на оваа торта, ќе имате слатко што ќе ве воодушеви со својот вкус.

Состојки:

300 гр чоколадо
125 мл слатка павлака
0,5 дл виски

Подготовка:

  • Растопете 300гр чоколадо со 125мл слатка павлака. Кога ќе се излади, додадете 0,5 дл виски во масата и ставете го во фрижидер. Кога ќе се излади, промешајте ја смесата со миксер. После тоа, ставете ја смесата во шприц и направете колачиња.
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi