ОВОЈ КОЛАЧ МИ ПОМОГНА ДА ОСЛАБАМ: Тврди познат готвач!

5 април, 2021
246489_img-20210403-11161121_ls

Состојки:

4 јајца
кајмак намаз од 120 гр
200 гр чоколадо од најмалку 75% делови од какао
20g еритритол
20g какао во прав
екстракт од ванила
путер од лешник

Подготовка:

Растопете го чоколадото на пареа или во микробранова печка. Одделете ги жолчките од белките. Цврсто изматете ги белките и додадете го еритритолот.

Изматете ги жолчките, додадете го изладеното чоколадо и кајмак намазот. Комбинирајте со белки. Ставете малку екстракт од ванила и какао. Додадете путер од лешник.

Префрлете го во калап, обложен со хартија за печење и печете на 180c на 30 минути. Послужете со шлаг или бобинки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi