ОВОЈ СОК ГО УНИШТУВА ДЕЈСТВОТО НА АЛКОХОЛ: Ако го испиете после некоја чашка повеќе АЛКОХОЛ, наутро ќе се разбудите БЕЗ мамурлак!

30 септември, 2021
737753_sok_ls

После чаша виски, се зема шот од водата од кисели краставички, а овој специјалитет се вика „pickleback“. Во многу американски барови, ова е токму специјалитетот на куќата.

Она што е зимница кај нас, за Американците, Русите и Мексиканците е совршена придружба на жестоките, кратки пијалоци.

Еден од најдобрите бармени во светот, Шанел Адамс, открива еден од интересните трендови во течноста за пиење, која во овие краеви најчесто е дел од зимницата, а не барска понуда. Тегла кисели краставички е редовен гостин во фрижидерот за многумина, но не секој знае дека „киселиот сок“ е богатство на здравјето.

После чаша виски, се зема шот од водата од кисели краставички, а овој специјалитет се вика „pickleback“. Во многу американски барови, ова е токму специјалитетот на куќата.

Овој „изум“ не е резервиран само за Соединетите држави. Русите ја пијат течноста од киселите краставички со вотка, а во Мексико се комбинира со текила. Причината е што го ублажува дејството на алкохолот, а некои тврдат дека го ублажува и мамурлакот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris