ОВОШНИОТ КОЛАЧ ПО КОЈ ПОЛУДЕ ИНТЕРНЕТОТ: Неверојатен вкус и готов за минутка!

2 јули, 2021
252875_kolac_ls

Искористете ја сезоната на бобинки и направете вкусна торта со свежи капини, малини или боровинки, кој стана толку популарен поради лесната подготовка.

Состојки:

3 јајца
150 гр шеќер
1 кесичка ванилин шеќер
200 мл млеко
200 гр брашно
10 гр прашок за пециво
300 гр боровинки или кои било бобинки

Подготовка:

Изматете јајца со шеќер и ванилин шеќер.
Додадете млеко, а потоа просејте брашно со прашок за пециво.
Добро комбинирајте, па додадете ги боровинките и промешајте.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi